Tom 11, Nr 1 (2016)
Opublikowany online: 2016-05-11

dostęp otwarty

Wyświetlenia strony 238
Wyświetlenia/pobrania artykułu 627
Pobierz cytowanie

Eksport do Mediów Społecznościowych

Eksport do Mediów Społecznościowych

Kardiologia Inwazyjna nr 1, 2016

WCCI 1997–2016

Dwadzieścia lat kardiologicznej wymiany doświadczeń na międzynarodową skalę

Już niedługo Warszawa ponownie stanie się kardiologiczną stolicą Europy. Bowiem w dniach 6–8 kwietnia 2016 roku na 20., jubileuszowej edycji Warsztatów Kardiologii Interwencyjnej — Warsaw Course on Cadiovascular Interventions (WCCI) spotkają się w celu wymiany doświadczeń najlepsi specjaliści z całego świata.

logo_05.jpg

Od samego początku Dyrektorem warsztatów WCCI Warsaw jest prof. dr hab. n. med. Robert Gil — kierownik Kliniki Kardiologii Inwazyjnej Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, od 15 lat także prof. dr hab. med. Adam Witkowski — kierownik Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytutu Kardiologii w Warszawie.

ryc_02.jpg

Dyrektorzy WCCI

Obecnie WCCI to jedna z najważniejszych konferencji naukowych organizowanych w Polsce. Odbywa się ona pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych (AISN) Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK) i jest jednym z najważniejszych europejskich spotkań kardiologów inwazyjnych.Gromadzi ona obecnie nie tylko kardiologów, kardiologów interwencyjnych, kardiochirurgów, ale również techników, pielęgniarki i innych specjalistów medycznych z całego świata. W tym roku swój udział zapowiedzieli m.in.: Andreas Baumbach, Shaoliang Chen, Anson Cheung, Ariel Finkelstein, Eberhard Grube, Michael Haude, Gary Mintz, Francesco Prati, Lars Sondergaard, Goran Stankovic, Corrado Tamburino, William Wijns i wielu innych.

Historia WCCI jest niewątpliwie świetną ilustracją zmian, jakie dokonały się w ciągu ostatnich dwudziestu lat w historii kardiologii interwencyjnej w Polsce.

Pierwsza edycja Warsztatów pod nazwą Zachodniopomorskich Warsztatów Hemodynamicznych odbyła się wiosną 1997 roku w Szczecinie i uczestniczyło w niej ponad 100 osób. Systematyczny wzrost zainteresowania tą formą wymiany doświadczeń spowodował, że Warsztaty szybko zyskały na znaczeniu i obecnie mają status prestiżowej międzynarodowej konferencji, w której co roku bierze udział ponad 1000 uczestników, głównie lekarzy, pielęgniarek, techników i przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego.

Tematyka Kursów koncentruje się głównie na problemach związanych z rozpoznawaniem i leczeniem ostrych zespołów wieńcowych, stabilnej choroby wieńcowej, wad strukturalnych i zastawkowych serca oraz interwencji w miażdżycy tętnic obwodowych.

Każdego roku w programie WCCI mają również miejsce sesje poświęcone nowym wyzwaniom i innowacjom w kardiologii interwencyjnej oraz zagadnieniom związanym z obrazowaniem Niewątpliwym walorem WCCI jest również możliwość obserwowania „na żywo” różnego typu zabiegów interwencyjnych dzięki transmisjom w czasie rzeczywistym z sal zabiegowych, aktywnego prezentowania swoich doświadczeń przez najwybitniejszych kardiologów w Europie i nie tylko, a także uczestniczenia w dyskusjach panelowych z udziałem największych medycznych autorytetów w chorobach sercowo-naczyniowch, a w tym roku również przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia.

Głównymi tematami tegorocznej edycji będą:

  • przezskórna angioplastyka w wielonaczyniowej chorobie wieńcowej,
  • leczenie ostrych zespołów wieńcowych,
  • zabiegi hybrydowe,
  • przezcewnikowe leczenie wad zastawkowych serca,
  • zamykanie uszka lewego przedsionka oraz nieprawidłowych połączeń wewnątrzsercowych,
  • postępy w przezskórnym leczeniu chorób tętnic obwodowych, ze szczególnym uwzględnieniem angioplastyki tętnic szyjnych.

Multimedialne prezentacje, symultaniczne konferencje oraz interaktywne warsztaty praktyczne organizowane są przez Fundację Wspierania Kardiologii Interwencyjnej i odbywają się pod patronatem Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA oraz Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytutu Kardiologii w Warszawie.

Stałymi partnerami konferencji są: Europejska Rada Akredytacji w Kardiologii (EBAC), Europejska Asocjacja Przezskórnych Interwencji Sercowo-Naczyniowych (EAPCI), Polskie Towarzystwo Kardiologiczne (PTK) oraz Asocjacja Interwencji Sercowo-Naczyniowych (AISN), a także — od 5 lat największe Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej — EuroPCR. Od 2012 roku WCCI wspólnie z EuroPCR organizuje także kursy dla młodych lekarzy — Master Class for Young Practitioners, których celem jest edukacja w postępowaniu z pacjentami wymagającymi zabiegów PCI (angioplastyki wieńcowej) w różnych scenariuszach klinicznych.

By wziąć udział w konferencji WCCI należy się zarejestrować. Wystarczy wejść na stronę

http://wcci.pl/rejestracja/

i wypełnić formularz. Rejestracja uczestników będzie możliwa do 4 kwietnia 2016 roku. Przedstawicieli mediów serdecznie zapraszamy do akredytacji.

Organizatorzy zachęcają również do śledzenia profilu konferencji WCCI na Facebooku:

https://www.facebook.com/wcciwarsaw/?ref=br_rs

Szczegółowych informacji udziela:

Ewelina Myłek

Eleven Zett

Productionsewelina.mylek@ieleven.pl

ewelina.mylek@gmail.com

tel. 660-519-565